Rysy léku „axoil reated“

Popis a charakteristika

Lék „amoksoil retard“, který bude diskutován v článku, patří k antibiotikům široké škály působení. Je nemožné to předepsat na své vlastní zvíře. To by měl provádět pouze specialista založený na inspekci a testech. Všechny níže uvedené informace jsou poskytovány pouze pro to, aby se seznamovaly.

Popis a charakteristika

Drug retardové axoil se používá ve veterinární medicíně pro léčbu zvířat způsobených bakteriemi. Toto je polosyntetické antibiotikum z penicilinové skupiny širokého spektra působení. Vyrábí se společností Laboratories SVA S.A.u. (Španělsko). Chemické složení léčiva „axoil reated“

Chemické složení léčiva „axoil reated“

Produkt obsahuje aktivní látku amoxicilin (trihydrát) v množství 150 mg. Je doplněna pomocnými látkami: hliníková monostorata v množství 1,5 mg a ethyloleat - 1 ml.

Věděl jsi?Předci všech plemen domácích koček jsou 5 poddruhů stepních koček. Domestikace zvířat údajně nastala 9,5 tisíce. Před lety na území Středního východu. Vědci věří, že účelem člověka při zkrocení koček bylo chránit zbytky potravin před hlodavci.

Forma dávkování

Retard axoil je produkován ve formě zavěšení pro injekci. Konzistencí je to mastné. V barvě - bílá. Zabalené do lahví tmavého skla nebo plastu. Farmaceutická síť obsahuje lahve 50, 100, 250 ml, které jsou umístěny v krabicích kartonu. Forma dávkování

Princip působení drogy

Při správném používání lék potlačuje gram -pozitivní a gram -negativní mikroorganismy, zejména Campilobacteria, Clostidia, Esheetichy, Sheeteria, Streptococci, Salmonell, Pastens, Pastens. příčinné látky bakteriálních infekcí.

Věděl jsi?Dnes jsou nejstarším důkazem domestikace kočky pozůstatky zvířete nalezených archeology. Kypr a patří k 7500 g. před naším letopočtem. E. Domácí mazlíček byl pohřben se svým majitelem.

Při zavedení injekcí je koncentrace účinné látky v krvi dosažena po 2-3 hodinách. Terapeutický účinek trvá 2 dny. Látka není v těle metabolizována, vylučována během močení a vyprazdňování střeva nezměněna.

Indikace pro užívání léku

Retard axoil je předepsán pro následující zdravotní problémy:

  • infekce horních cest dýchacích (bronchitida, pneumonie, rinotracheitida);
  • infekce močových cest (cystitida, uretritida);
  • Gastrointestinální infekce (gastroenteritida);
  • atrofická rinitida;
  • další infekce, jejichž patogeny vykazují citlivost na amoxicilin.
Princip působení drogy

Pokyny pro použití léku ve veterinární medicíně

Dávka léku na zvířata se počítá na základě dávky 15 mg aktivní látky na 1 kg živé hmotnosti, nebo 1 ml 10 kg hmotnosti. Maximální dávka, kterou lze použít najednou, je 5 ml.

Důležité!Lék je nutné používat až po konzultaci s veterinářem, který by měl malovat dávkování, multiplicitu a frekvenci přijímání.

Produkt je zaváděn subkutánně nebo intramuskulárně na jednorázové stříkačce. Injekce se obvykle provádí jednou.V případě potřeby stráví druhou injekci po 48 hodinách. Před zadáním produktu do stříkačky musí být dobře otřeseno, aby se homogenní směs dostala. Míchání několika drog v jedné stříkačce je přísně zakázáno. Indikace pro užívání lékuInjekce kočkám jsou podávány subkutánně nebo intramuskulárně, pak v místě injekce se provádí masáž světla, aby se zabránilo abscesu a rychlé resorpci léčiva.Osoba, která zavádí lék, musí dodržovat pravidla osobní bezpečnosti. Před použitím léku a po něm byste měli umýt ruce mýdlem. V případě finančních prostředků z kůže je nutné opláchnout místo s velkým množstvím vody. Když lék proniká do těla, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Video: Jak provést injekci kočky

Vedlejší účinky a kontraindikace

Droga je počítána s mírně nebezpečným. Je mu přidělena třetí třída nebezpečí. Mezi kontraindikace používání léčiva, individuální intolerance na účinnou látku nebo jiná antibiotika z řady penicilinu.

zjistit,

Vedlejší účinky ve formě útlaku, poruchy trávení, otoky v místě podávání lze pozorovat s nesprávně vypočteným dávkováním a podáváním nadměrného množství léčiva.

Podmínky skladování

Podle výrobce lze lék použít do 2 let po jeho uvolnění, pokud se láhev neotevře. Po otevření láhve je trvání jejího skladu 48 hodin. Skladování léčiva by mělo být prováděno za vnitřních podmínek, při teplotě v rozmezí +4...+25 °, nedostatek vlhkosti a vystavení slunečnímu světlu. Pokyny pro použití léku ve veterinární medicíněNemělo by být k dispozici dětem a domácím mazlíčkům, být mimo jídlo a pití. Použité láhve jsou vystaveny likvidaci, je zakázáno je znovu používat.

Analogy a ceny

Analogy axoxoil retarda jsou:

  • "Amoxyl";
  • "Amoxymag";
  • "Amoxisan";
  • „Amoxicilin pro zvířata“;
  • "Wetrimoxin";

Důležité!Než dáte drogu zvířeti, měli byste se seznámit s datem vypršení platnosti. Pokud vyšel, pak je zakázáno zacházet s nimi s kočkou, protože vypršená lék může poškodit zdraví zvířete.

Náklady na 100 ml drogy v Rusku jsou asi 530 rublů., Na Ukrajině - 200 uah. Shrnutí si všimneme, že „retardova axoil“ se aktivně používá ve veterinární medicíně pro léčbu různých onemocnění způsobených bakteriemi. Lék je velmi silný a může vést k vážným vedlejším účinkům, takže je přísně zakázáno jej předepsat domácímu mazlíčku samostatně. To může udělat pouze specialista.

Články na téma
LiveInternet