Čokoládový labrador s modrýma očima

Čokoládové výchovy jsou považovány za speciální psy. Rozlišují se veselým, laskavým a společenským charakterem. Tato zvířata začala získat popularitu ihned po jejich vzhledu. Dnes zástupci plemene stále více upřednostňují rodinu s malými dětmi, protože Labidory s dětmi se velmi dobře vycházejí.

Historie původu plemene

Čokoláda labrador byla chována současně jako jeho bratři černé a černé. Protože hnědá barva není zděděna jako obyčejný recesivní gen, chovatelé museli dělat ohromnou práci. Tito psi dostali veřejné uznání až na konci 20. století. Až do té doby nebyl čokoládový retrívr považován za vhodný pro účast na výstavách.

Historie původu plemene

Úžasné a půvabné kulomety čokolády

Poznámka! Zpočátku byli čokoládové labradoři považováni za kmenové manželství. Psi této barvy byli podáni farmám a nedovolili jim účastnit se chovu.

Čokoládová vlna - manželství nebo plemeno

Zpočátku byli pouze labradoři s černou vlnou považováni za plnokrevní. To je vysvětleno skutečností, že psi jen takové barvy byli přineseni z Anglie. Zlatí zástupci tohoto plemene se postupně získali uznání, ale čokoláda se žasla téměř století.

Ale přesto, lajidové rainers s čokoládovou barvou se dokázali stát stejnými zástupci svého plemene.

Rysy a popis barvy labradoru čokoládové barvy s modrýma očima

Čokoláda Labrador je velké, svalnaté, pevně složené zvíře se širokou hlavou, malými visícími ušima a silným silným krkem.

Pokud jde o své vlastnosti, tato odrůda se týká přizpůsobení se a poměrně aktivním psům, kteří rostou na střední velikosti. Přesto se však dívají na stejnou dobu světlo a rychlé. Ve výšce kojenerů dosahuje dospělého samce 59 cm. Jejich váha se navíc pohybuje od 25 do 35 kg.

Vlněný kryt u psů je krátký a tvrdý s rozvinutým podsaním. Oči a nos čokoládového labradoru, nikoli standardní černá barva. Je to tato funkce, která dává psovi zajímavý a neobvyklý vzhled.

Někdy existují zástupci plemene s růžovým nosem. Tato funkce však psa vůbec nezkazí, ale naopak mu dává atraktivní vzhled.

Čokoládové labradoři se rodí s modrýma očima, ale postupem času ztmavnou a zhnědnou. Velmi zřídka je zachována barva očí.

dodatečné informace! Hnědý Labrador s modrýma očima je velmi vzácný případ. Zároveň zvíře získá neuvěřitelný vzhled.

Čokoládová vlna - manželství nebo plemeno

Štěňáky z čokolády

Všechny odstíny čokolády

Každý by měl vědět, rozhodnout se získat plemeno Labradorského psího labradoru, hnědé štěně může mít různé odstíny čokolády. To je vysvětleno skutečností, že barva je sada dominantních a recesivních genů, které regulují intenzitu barev.

V současné době existují následující odstíny:

 • jaterní;
 • světle hnědá;
 • čokoláda;
 • hořká čokoláda.

Aby byl stín vlněného krytu jasný, pro stimulaci pigmentace, odborníci doporučují dát psovi vitamíny.

Vliv barvy na charakter

Existuje chybný názor, že jeho charakter závisí na barvě vlny psa. Odborníci však souhlasí s tím, že barva neovlivňuje charakteristické rysy zvířete. Černé i zlaté i čokoládové labradoři se rozlišují veselým, společenským charakterem.

Zástupci tohoto plemene jsou ideální pro rodiny, kde jsou malé děti. Mohou být také vynikajícími společníky, ale nedoporučuje se tyto psy založit jako stráže.

Rysy a popis barvy labradoru čokoládové barvy s modrýma očima

Labrador hořká čokoláda

Základní pravidla péče

Díky charakteristikám jeho charakteru je retrívr velmi nenáročný péči o psa, který se může cítit pohodlně v různých podmínkách a tolerovat vlhkost, déšť, mráz a další jevy počasí dokonale dobře.

Poznámka! Nedoporučuje se obsahovat zástupce tohoto plemene v bytě, protože v takových podmínkách je nemožné poskytnout psovi normální fyzický vývoj a intenzivní zatížení.

Protože čokoládové labradoři jsou velmi půvabní, inteligentní a atletičtí psi, se svým řádným obsahem a správným tréninkem se stávají oddanými společníky. Pes tohoto plemene bude velmi dobrý a správný nejen ve volné přírodě, ale také ve společnosti.

Pokud jde o péči o vlnu, spočívá v periodickém česání. To je nutné k tomu několikrát týdně a během roztavení mnohem častěji. Měli byste také pečlivě sledovat čistotu uší zvířete. Doporučuje se je podle potřeby vyčistit. Pokud se zvíře často stane v lese nebo chodí podél trávy, je nutné jej systematicky léčit z hmyzu na vybití krve, ale i přes neustálé zpracování by měla být kůže psa systematicky kontrolována.

Mimo jiné je nutné sledovat stav zubů a drápů. Zuby musí pravidelně kartáčovat. Za tímto účelem si zakupte zubní kartáček a speciální pastu a drápy by měly být podle potřeby oříznuty drápem.

Od velmi raného věku je nutné zvyknout zvíře na nezbytné hygienické postupy, jako je stírání nebo mytí tlap po chůzi.

Vliv barvy na charakter

Labrador Retriever na výstavě

Jak vybrat štěně správné barvy

Chcete -li si koupit Puppid Puppy, je nejlepší kontaktovat školku nebo důvěryhodné chovatele. Při výběru psa musíte znát některé rysy těchto zvířat.

Jak vypadají štěňata

Ve věku dvou měsíců musí podle popisu plemene štěně vážit od 6 do 8 kg. Pokud je hmotnost menší, pak to znamená odchylky v rodokmenových datech nebo nemoci.

Zdravé štěně by mělo ukázat vysokou úroveň zájmu o každého, kdo se k němu přiblíží. Pokud se zvíře chová pomalu, měla by být akvizice opuštěna.

Kde a za to, kolik koupit hnědé Labrador

Zdravé štěně s rodokmenem lze zakoupit v plemenové školce s dobrou pověstí. Kromě toho lze dobré dítě zakoupit od soukromého chovatele. Pes by neměl být zakoupen ručně ani reklamou v síti, protože v tomto případě existuje vysoká pravděpodobnost, že prodávají půlblood nebo zvíře se špatným zdravím.

Náklady na čokoládovou labrador se pohybují od 20 do 50 tisíc rublů* v závislosti na třídě zvířete.

Základní pravidla péče

Štěně čokoládového labradoru s modrýma očima

Jak říkat chlapci chlapcem nebo dívkou čokoládového labradoru

Labradorova čokoládová vlna ho zaváže, aby si vybral přezdívku, která zdůrazňuje jeho zvláštní stín. V tomto případě byste měli věnovat pozornost následujícím možnostem:

 • Šokovat;
 • Datum ovoce;
 • Muscat;
 • Onyx;
 • Kaštan.

Jak vybrat štěně správné barvy

Dospělý labrador čokoládové barvy

Takové přezdívky jsou vhodné pro dívky:

 • Karamela;
 • Kakao;
 • Čokoláda;
 • Cola;
 • Mulat.

Každý pes je jedinečný, takže přezdívka by měla být vybrána pečlivě a v závislosti na funkcích.

Labradoři jsou právem považováni za jednoho z nejpopulárnějších psů v moderním světě. Čokoládové retrívry jsou dnes obzvláště populární. Tato zajímavá barva jim dává jedinečný a jedinečný vzhled.

*Ceny jsou uvedeny na prosinec 2019

Články na téma
LiveInternet