Pláno psů pro chovatele pro začátečníky: což je lepší začít

Mnoho lidí, kteří se rozhodli mít v domě čtyřhnaného přítele. Klouby a veterináři společně sestavili seznam nejvhodnějších psů pro nezkušené majitele.

Jaká kritéria by se mělo plemeno psů pro chovatele pro začátečníky setkat

Psi pro začátečníky by měli být vybráni s ohledem na následující kritéria:

 • Rozměry. Je důležité pochopit, že největší domácí mazlíček bude, tím více prostoru v místnosti pro pohodlný život, který bude potřebovat. Budete také potřebovat více jídla, vody a vitamínů. Čtyři -legged domácí zvířata velkých velikostí představují potenciální hrozbu pro ostatní, mělo by se to také brát v úvahu;
 • temperament. Existují plemena psů, která jsou charakterizována laskavým a neškodným charakterem, ale existují také rozmarné, vznešené, charakteristické. Při výběru psa, zejména v domě s malými dětmi, musíte vzít v úvahu povahu a chování psa. Pokud vám například jeden pes umožní hrát nejen majitele, ale také zbytek domácnosti, pak druhý může vnímat vše s nepřátelstvím a projevovat nepřátelství;

Jaká kritéria by se mělo plemeno psů pro chovatele pro začátečníky setkat

Pes je přítel člověka

 • Rysy adaptačního období. Některá plemena byla chována na celý život pouze za určitých podmínek, protože ne všichni domácí zvířata mají žít v venkovských domech a chránit území. Dnes je drtivá většina plemen domestikovaná, takže potřebují přátelské a příznivé prostředí;
 • výdaje. To zahrnuje nejen náklady na domácího mazlíčka, ale také náklady na všechny události, které budou vyžadovány, včetně jídla. Je důležité pochopit, že v některých případech je povinné provádět určitá opatření, jejichž náklady mohou být vyšší i samotným psem. Zanedbávání lékařských postupů může nepříznivě ovlivnit studnu a zdraví zvířete.

Poznámka! Jen málo lidí ví, ale i když si vyberete domácího mazlíčka, vlast původu hraje velký význam. Doporučuje se, aby zvíře rostlo a rozvíjelo se tam, kde se narodilo. Důvodem je skutečnost, že potraviny, počasí a klimatické podmínky mají vliv na metabolické procesy. Čím dál je domácí mazlíček z místa narození, tím obtížnější bude na něj zvyknout.

Vhodné psi pro nezkušené majitele

Veterináři a psovoci psů vyvinuli vrchol plemen psů pro začátečníky malých, středních a velkých velikostí pro život v bytě nebo soukromém domě mimo město.

Zlatý retriever

Toto plemeno pro psy je považováno za jeden z nejoblíbenějších na světě. Přineste to díky přátelské postavě, oddanosti a úplnému nedostatku touhy utéct. Také přitahované vynikajícími vnějšími vlastnostmi psů. Bez ohledu na věk, retrívři s velkým strachem a úctou ke každému členovi rodiny.

Vhodné psi pro nezkušené majitele

Zlatý retriever

Vlna je krátká, ale je docela jednoduché ji vyčistit pomocí vysavače. Ve stravě je zvíře nedůležité, ale potřebuje pravidelné a aktivní procházky.

Poznámka! Aby nedošlo k přemýšlení o pogromech doma, musíte na ulici poskytnout psovi s aktivní zábavou.

Kokršpaněl

Porodant pes je charakterizován jeho aktivitou a zvědavostí. Domácí mazlíčci jsou hrdí, rodí se lovci, takže budou moci přivést svému pánovi obě hru chycenou v lesích a pantoflech. Jsou docela snadno vyškoleni v nových týmech, se správným přístupem dostávají obrovské potěšení z tréninku.

Důležité! Doporučuje se vystavit oblékání výhradně hravě.

Potřebují speciální péči o vlasy, musí být pravidelně koupají a česali. Náchylný k vývoji onemocnění uší, takže stav ušních skořápek musí být pečlivě sledován.

Pláno psů pro chovatele pro začátečníky: což je lepší začít

Kokršpaněl

Německý pes

Tento pes lze charakterizovat docela jednoduše - aristokrat. Klidný, klidný a majestátní pes. Toto je skutečný nález pro flegmatické lidi. Pes má ostrou mysl.

Poznámka! Průměrná délka života psa má jen 6-8 let. Dlouhé -livers se nacházejí, ale velmi vzácné. Hodně záleží na správné výživě, péči a obsahu.

S pravidelnou fyzickou námahou a procházkami se zvířata rychle přizpůsobují bytu.

Pláno psů pro chovatele pro začátečníky: což je lepší začít

Německý pes

Irský setter

Tento mazlíček se může stát ztělesněním skutečného přítele, člena rodiny, stejně jako lovce a ochrany. Psi jsou charakterizováni ostrostí mysli a touhou potěšit majitele. Snadno trénuje a rychle provádí příkazy.

Irský setter je v odchodu nenáročný, je to docela pravidelně mazlíček, který se koupá a čistí uši. Dobře spolu s dětmi, někdy se o ně stará.

Pláno psů pro chovatele pro začátečníky: což je lepší začít

Irský setter

Mopsík

Mopslíci jsou obrovská duše v miniaturním těle. Je důležité pochopit, že mopslíci nejsou na yardových zvířatech, jsou vhodné pro život, zhruba řečeno, ve skleníkových podmínkách.

Dobrý -založený mazlíček, který je připraven sledovat hodiny na patách svého pána. Není obtížné se o něj starat, stačí ho čekat a pravidelně ho otřete vlhkým hadříkem. Koupání se často nedoporučuje, v místnosti začne smrad se psem.

Pláno psů pro chovatele pro začátečníky: což je lepší začít

Mopsík

Corgi

Plné jméno-Vlsh-Corgi Pembrock. Ztělesnění miniaturní lišky v těle psa. Corgi se stane nepostradatelným členem rodiny díky své dobré a zlomyslné postavě. Procházka s ním na čerstvém vzduchu nebude zatěžující ani pro malé dítě, ani pro starší osobu.

Vlna je krátká, stačí ji pravidelně otřít vlhkou hadrem. Psi jsou snadno vyškoleni, všechny příkazy jsou vnímány za běhu.

Důležité! Pokud jde o nedostatky, zdůrazňují vysokou cenu, je to jedno z nejdražších plemen na světě a také tendence k přejídání.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost následujícím plemenům:

 • Rotvajler;
 • Moskva stráž;
 • Jack Russell Terrier;
 • Ruský teriér;
 • Bishon Frieze;
 • Australský pastýř;
 • Jorkšírský teriér;
 • Brusel Griffin;
 • Německý ovčák;
 • Francouzský buldoček;
 • labradorský retrívr.

Pláno psů pro chovatele pro začátečníky: což je lepší začít

Velsh Cargi Pembrock

Než začnete psa, musí si člověk uvědomit, jak moc je to velká odpovědnost. Pokud není možné disciplinovat čtyř leggeovaného přítele samostatně, doporučuje se vyhledat pomoc od kvalifikovaného specialisty - psí popisovač se zkušenostmi.

Články na téma
LiveInternet