Aziny pro kočky: pokyny pro použití

Organismus zvířete, stejně jako lidé, se může stát stanovištěm parazitů. Helminanti rovnoměrně ohrožují ulici i domácí kočky. Parazity v těle domácího mazlíčka jsou nebezpeční nejen pro jeho zdraví, ale také pro zdraví majitele. S přímým kontaktem s nakaženou kočkou se osoba s téměř stoprocentní pravděpodobností stane majitelem červů. Jedním z nejběžnějších léků proti parazitům je Azinox (Azinox). Tento článek obsahuje podrobné informace o léčivě, indikacích pro použití a dávky.

Indikace pro použití

Drtivá většina červů je parazita ve střevech zvířete, ale játra nebo ledviny se také mohou dostat pod ránu. Azininy plus pro kočky jsou vhodné, pokud jsou vepřové tasemnice, býčí řetězec a další pásové červy infikovány vepřovým masem.

Indikace pro použití

Recepce veterináře

Veterináři doporučují používat tento lék k léčbě následujících onemocnění:

 • depilatióza;
 • diechinococcozobitrióza;
 • Tenióza;
 • Mesotstidóza;
 • echinokokóza.

Příznaky všech výše uvedených nemocí se příliš neliší: zvracení, zhoršení nebo nedostatek chuti k jídlu, porucha žaludku. Všimněte si těchto příznaků, majitel musí včas přijmout opatření a získat Aziny pro kočky.

Důležité! Tento lék nelze použít bez předchozí konzultace s veterinárními a testovacími analýzami.

Složení a princip jednání

Azinoxové tablety jsou bílé, kulaté. Zahrnují hlavní aktivní látku prazicantel. Kromě něj je tu škrob a laktóza.

Je obtížné odstranit parazit z těla zvířete, protože červ pevně drží vnitřní stěny. Právě tato schopnost vylučuje variantu přirozeného východu z těla.

Aziny ovlivňují tělo parazita a porušují produkci enzymů. Z tohoto důvodu je práce impulsů a svalů ztracena, což znamená úplnou imobilizaci červa. Helminth je přirozeně zbaven příležitosti k držení.

Složení a princip jednání

Vzhled drogy

Návod k použití

Konzultace s veterinářem můžete použít drogu. Doporučuje se to udělat během ranního krmení. Tablet může být smíchán s jídlem nebo umístěn do léčby. Aby domácí zvíře přesně spolkl lék, měl by být tableta rozdrcena a výsledný prášek je smíchán s jídlem.

Aziny pro psy a kočky - pokyny pro použití a dávkování:

 • Požadovaná dávka léčiva se počítá jednotlivě pro každé zvíře na základě hmoty jeho těla. Proto byste měli na přijetí veterináře zvážit kočku předem.
 • 10 kg hmotnosti zvířat představuje jeden tablet léku.
 • Pro výpočet dávky pilulek se doporučuje zvířata vážící méně než 5-7 kg. V tomto případě se přesnost dávkování zvyšuje.

Rysy terapeutického kurzu

Při léčbě helmintů se lék používá jednou během ranního krmení. Se správným výpočtem dávky vedlejších účinků.

Jakýkoli lékař kočky, kromě léčby Azinox, doporučí, aby jako preventivní. Po dosažení kotě by měl být věk několika měsíců poskytnut Aziny jednou za 6 měsíců.

Opatření preventivní

Pokud zvíře odmítá jíst tablet samostatně, lék se smíchá s vodou a vloží do krku stříkačku. V tomto případě musí člověk pracovat v jednorázových gumových rukavicích, protože v kontaktu s sliznici se může vyskytnout infekce červy.

dodatečné informace! Pokud je to možné, stojí za to požádat jinou osobu, aby kočka udržovala, sníží to riziko škrábance nebo kousnutí.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Před použitím Azinoxu je jako preventivní nebo léčiva vyžadována povinná konzultace se specialistou. Zvíře může mít individuální nesnášenlivost na jednotlivé komponenty ve složení.

Návod k použití

Kočka je na veterinární klinice

Rovněž stojí za zvážení jednotlivce zvýšené citlivosti domácího mazlíčka. Může to vést k alergickým reakcím. V tomto případě je kromě zrušení léku nutné provést obnovení terapie antihistaminikami.

Podléhá použití vedlejších účinků po léku,. Aziny jsou kontraindikovány pouze u těhotných koček, nelze jej použít bez individuálního účelu veterináře.

Interakce s jinými léky

Oficiální případy změny v pohodě u mazlíčků, když používají tento lék, spojené s ostatními, nejsou zaregistrovány. Lékaři pro prevenci však nedoporučují dát kočičí aziny s antikonvulzivními drogami a chlorochin současně.

Výhody a nevýhody

Mezi pozitivní aspekty léku stojí za zmínku:

 • Kvalitní. Aziny za své relativně malé náklady mají rychlý vliv na tělo, což odstraňuje zvíře z parazitů.
 • Bezpečnost. Tento lék je docela bezpečný, není oficiálně zaregistrován jediný případ předávkování.
 • Široká škála expozice.
 • Dostupnost. Aziny najdete téměř na jakémkoli veterinárním obchodě nebo klinice.

Rysy terapeutického kurzu

Plnokrevné kočky zejména trpí červy

Z minusů lze na zaseka ovlivnit pouze nemožnost drogy.

dodatečné informace! V případě potřeby by měla být léčba kulatých červa uchýlena k použití analogů léku, informace o tom, které v příštím odstavci.

Tabulka: Analogy léku

Název lékuIndikace pro použitíCena
PrasitelInfekce kulatými červy nebo červy pásky/pro preventivní účely70 rublů
PrazicidInfekce kulatými červy nebo červy pásky/pro preventivní účely110 rublů
MilbemaxNematodoses, cestodosis500 rublů
Kanikvantel +Infekce plochými červy1500 rublů


Před použitím kterékoli z těchto analogů je vyžadována povinná konzultace s veterinářem.

Opatření preventivní

Balení je puzzit

Závěrem stojí za zmínku, že dnes je Azins jedním z nejpopulárnějších drog pro kočky v boji proti helmintům. Získal svou popularitu kvůli efektivitě a bezpečnosti.

Články na téma
LiveInternet