„Cestal kat“ - ze kterého pomáhá a jak dát kočku

Složení, výstupní formulář, balení

Majitel pečujícího ví, že jedním ze znaků zdraví kočky je nedostatek helmintů. Koneckonců, mohou vést k vážným onemocněním a dokonce ke smrti zvířete. Proto je důležité nejen s ním zacházet v čase, ale také přijmout preventivní opatření. Jeden z nejúčinnějších moderních anti -agenminových látek pomůže - "Cestal"

Složení, výstupní formulář, balení

Veterinární lék „Cestal“ je užíván orálně a vypadá jako ploché žluté šedé tablety s centrálním odpadníkem. Farmakologické vlastnostiSložení jednoho tabletu:

 • Prazikantel - 20 mg;
 • Pirantel Embone - 230 mg.

Důležité!I když je vaše kočka neustále uvnitř, může se nakazovat helminty, konzumovat syrové ryby nebo maso. Navíc se pouliční oblečení, boty a dokonce i mouchy mohou stát pracovníky červů.

Tablet váží 390 mg a pro usnadnění příjmu zvířat má chuť játra. Tablety se nalijí do puchýřů z fólie a filmují dva kusy. Lepenkové obaly „Cestal“ obsahuje pět puchýřů - deset tablet.

Farmakologické vlastnosti

"Cestal" - kombinovaný anthelmintic drog. Jedna z jeho složek - Prazikantel - účinně ničí Cestodes a svléká parazity v jakékoli fázi jejich vývoje. Jeho prací je zvýšit stupeň propustnosti membrán červů buněk pro ionty vápníku.

Výsledkem je, že svaly parazita jsou nekontrolovány, dochází k ochrnutí a jeho smrt.

Prazikantel je rychle absorbován střevami a je vylučován moč téměř bez zbytku. Indikace pro použitíPirantel embonata bojuje s hlístky a Strunggyleto. Tato složka je zvláště účinná díky své pomalé absorpci. Blokuje neuromuskulární přenos, porušuje propustnost buněčných membrán, které parazit parazit a končí jeho smrtí.

Doporučujeme vám, abyste se dozvěděli více a také

Největší koncentrace látky v těle je pozorována 2-4 hodiny po přijetí. Opouští tělo během dne, vylučované urií a výkaly.

Indikace pro použití

„Cityl“ musí být přijat v následujících případech:

 • ;;
 • jako profylaktik od červů;
 • před očkováním (za dva týdny);
 • Před (za jeden - dva týdny).

Věděl jsi?Podle knihy Guinness Book of Records je nejmenší kočkou na planetě Himalah-Persian Bluopunt přezdívaný Tinker Tom. V dospělosti byla jeho délka jen 19 centimetrů.

Metoda aplikace a dávky

Kočky jsou kočkám dány jednou ráno současně s jídlem, sekáním a přidáváním trochu jídla nebo trochu pití. Buď pomocí injekční stříkačky, které násilně dávají, a na kořen jazyka položí vodní zavěšení léku na kořen jazyka. Metoda aplikace a dávkyMůžete dát „Cestal“ tři týdny koťat a starší. Před terapií nemusíte zasazovat kočku na stravu nebo používat projímadla.

Zjistěte, co žvýkání domů a jak si pro něj vybrat vyváženou stravu.

Množství léčiva závisí na hmotnosti domácího mazlíčka:

 • až 1 kg - 1/4 část tabletu;
 • 1-2 kg - 1/2 část tabletu;
 • 2-4 kg - jeden tablet;
 • 4-8 kg - dvě tablety;
 • Více než 8 kg - tři tablety.

Jako preventivní agent je lék užíván jednou za čtvrtinu.

Věděl jsi?Studie ukázaly, že kočky nemají vizuální paměť o nic horší než opice. A kočka jakéhokoli plemene se vyznačuje vysokou inteligencí - na úrovni pěti

Opatření preventivní

Při používání „Cestal“ musíte dodržovat následující pravidla:

 • Pokud existuje výrazná citlivost na ingredience, nemělo by být léčivo dovoleno ho kontaktovat, a pokud dojde k alergickým projevům, naléhavě kontaktovat lékaře (mít pokyny pro lék nebo jeho štítek);
 • Zbývající balení zpod léku by se nemělo používat pro potřeby domácnosti, musí být zlikvidováno spolu s odpadem z domácnosti.
Opatření preventivní

Kontraindikace a vedlejší účinky

Lék má extrémně nízkou toxicitu, je dobře přijímáno kočkami jakéhokoli plemene a podléhající požadované dávce vedlejších účinků ne. Ale v případě zhoršení stavu kočky po užívání drogy musíte vzít antihistaminikum a naléhavě ji dodat veterinárnímu lékaři.

Majitel kočky bude užitečný, aby zjistil, jak vyléčit kočku z: AI

Lék se nepoužívá pro individuální nesnášenlivost na jeho komponenty a spolu s jinými prostředky červů červů.

Skladovatelná životnost a podmínky skladování

„Cityl“ je uložen na temném a suchém místě v souladu s teplotním režimem - od +15 do +25 ° C.

Termín jeho vhodnosti se správným skladováním není od výroby více než dva roky. Kontraindikace a vedlejší účinkyPokud jste viděli, že se kočka plazí na podlaze, pak je to téměř sto procent infekce s helminty. V tomto případě je jednoduše nutné použití složitého „cestalu“.

Důležité!Je zakázáno dávat drogovým koťatům až tři týdny. Je také zakázáno kombinovat „Cestal“ s jinými anthelmintickými agenty, zejména s „piperazinem“.

Kromě toho to bude chránit ostatní členy rodiny před možnou infekcí. V závislosti na hmotnosti vašeho domácího mazlíčka si musíte vybrat správnou dávkování, pomůže to neublížit zvíře.

Články na téma
LiveInternet